pridal: admin 22-5-2019
Kadeti - Final Four

MBK Victoria Žilina  -  MBA Prievidza  88:70 (45:35)

Pažický P. 34, Pažický J. 16, Kasák 14, Novák 14, Mrázik 9, Akantis 1

Úvodný zápas sme zvládli vynikajúco, keď sme dominovali od prvej štvrtiny (29:11) a počas celého zápasu sme ovládali hru. Súper sa v tretej štvrtine síce priblížil na rozdiel 4 bodov, ale dokázali sme jeho nápor zvládnuť a náskok postupne navýšiť. Neskôr sa ukázalo, že vysoký rozdiel skóre mal pre nás cenu striebra.

ŠBK Junior Levice  -  MBK Victoria Žilina  71:61 (28:40)

Pažický P. 18, Novák 14, Mrázik 11, Pažický J. 9, Kasák 9, Akantis 0

Proti domácemu favoritovi sme nastúpili s veľkou energiou, agresivitou a odhodlaním získať titul.
Naše predsavzatia sa plnili do 35 min., keď sme vyhrávali ešte 59:50. Potom sme však postupne neustáli zvyšujúci sa tlak súpera a záver zápasu bol ako zo zlého sna. Nevedeli sme sa vysporiadať s kombinovanou obranou a v útoku nám nepadlo to, na čo sme zvyknutí. A tak sa nakoniec z víťazstva radovali domáci. Bolo to veľké sklamanie, ktoré nás poznamenalo fyzicky aj mentálne, čo sa prejavilo v poslednom zápase.

MBK Victoria Žilina   -  BKM SPU Nitra  77:85  (48:38)

Pažický P.  29, Pažický J. 13, Akantis 13, Kasák 11, Novák 6, Mrázik 5, Mühlberger 0

Posledný zápas sa tiež viedol od začiatku v našej réžii, ale húževnatý súper sa nevzdával, bojoval, čakal na svoju šancu a nakoniec nás prehral, pretože sme stratili energiu, mentálnu silu a pocit sklamania s predošlého zápasu sa podpísal v kritických momentoch na tom, že sme záver nezvládli.

Nakoniec sme skončili strieborní, pretože sme mali najlepšie skóre vzájomných zápasov medzi nami, Prievidzou a Nitrou. Bolo to spravodlivé záverečné usporiadanie Final Four, ktoré kopírovalo tabuľkové postavenie družstiev po dlhodobej časti. Na závere treba vyzdvihnúť vynikajúci výkon proti Prievidzi, ktorý nám zaistil striebro a výborný zápas s Levicami, ktorý bol ozdobou kadetského basketbalu na Slovensku.

Strieborný team :
Pažický Patrik, Pažický Jakub, Mrázik Martin, Kasák Matúš, Akantis Filip, Novák Dávid, Stupárek Matej, Mühlberger David, Erben Tomáš, Hornák Martin, Gavaler Matej, Bosík Jakub, Dubovec Michal
Tréner - Peter Mühlberger, asistent - Richard Uhrina, vedúci družstva - Roman Akantis