pridal: admin 9-4-2019
Turnaj talentov, Handlová

Telocvičňa Základnej školy, Mierové námestie v Handlovej bola miestom, kde sa proti sebe postavili štyri nádejné mládežnícke tímy do 9 rokov. Pozvanie na turnaj prijali hráči z BBC ŠKP Banská Bystrica, MBA Prievidza a Victoria Žilina. Turnaj sa otvoril o 9.00 h predstavením všetkých tímov a príhovorom organizátora turnaja, Mgr. Ján Beráneka, pani riaditeľky ZŠ, Mierové námestie v Handlovej, Mgr. Ivety Jakubovej.

V prvom zápase sa postavili hráči ŠBK Handlová práve Banskej Bystrici. Zápas vyhrali Handlovčania výsledkom 43:26.

V ďalšom stretnutí na seba narazili tímy Žiliny a Prievidze. Žilinčania uspeli nad rodákmi z Prievidze po bojovnom výkone 48:18.

Druhý zápas, druhá výhra. Hráči domáceho ŠBK boli tri štvrtiny vyrovnaným súperom, potom však na začiatku štvrtej štvrtiny odskočili na rozdiel 8 bodov a po výsledku 52:36 si razili cestu do boja o celkové prvenstvo.

Do tretice hrala Žilina s Banskou Bystricou. Žilinčania sa poučili z prehry s Handlovou a Bystrici nedovolili prekročiť 20-bodovú hranicu výsledkom 45:19.

Banská Bystrica si po druhej prehre zvýšila sebavedomie, odniesli si to hráči Prievidze. V bodovo chudobnejšom stretnutí si takticky vybojovali výhru 34:18.

Turnaj zakončilo klasické hornonitrianske derby. ŠBK položila základný kameň k výhre už v prvej štvrtine, kde si poradilo s Prievidzou 20:8. V druhej štvrtine síce hráči MBA trošku pribrzdili handlovskú ofenzívu, ale za stavu 37:10 sa išlo na poradu. Po výmene strán ďalej pokračovala ofenzíva domáceho tímu. ŠBK dovolila dať hosťom len štyri body a sama ich dala až dvadsaťjeden. Stav po tretej štvrtine bol 58:14. V poslednej štvrtine si zahrali všetci hráči z oboch družstiev. Nabudená Handlová dala 22 bodov a po výsledku 80:16 si užila lesk zlatej medaily.

Handlová si z troch zápasov odniesla tri výhry. Na druhom mieste skončili hráči zo Žiliny, tretie miesto obsadila Banská Bystrica. Povestný Čierny Peter ostal v rukách MBA Prievidza. Na týchto turnajoch nejde o to kto vyhral, kto bol prvý alebo kto dal koľko bodov. Ide o to, aby hráči nadobudli počiatočné skúsenosti, nadviazali nové priateľstvá a bavili sa športom. Toto je dôvod, prečo nás má basketbal spájať, nie rozdeľovať. Verme, že nám rastie ďalšia generácia hráčov, akými bez pochyby boli Peter Vojtek, Ondrej Haviar, Tomáš Mrviš a mnoho ďalších, ktorí prešli do veľkého basketbalu práve týmto klubom.