pridal: admin 12-3-2019
Víkend vo Victorii

Juniori:

MBK VICTORIA ŽILINA - BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES  106:69 /43:42/

Strelci Žilina: Pažický -21, Erben a Šváby po 18, Turza-17, Novák -11, Nižný -6, Mrázik-5, Moravčík a Akantis po 4 body.

Strelci SNV: Kozel 28, Rakai-16

MBK VICTORIA ŽILINA- KB SLÁVIA TU KOŠICE  88:78 /41:30)/

Strelci ZA: Erben -24, Turza -16, Šváby-15, Pažický -12, Moravčík -9,Novák - 4 , Nižný - 3, Akantis-3, Mrázik-2

Strelci KE: Monček - 32, Baron -16

Trener: Som rád, že sme zvládli obidva domáce zápasy a pripísali sme si dve víťazstva , ktoré nás približujú k záverečnému turnaju M-SR.
V prvom zápase sme sa trochu trápili v prvom polčase, kde sme volili trošku ťažké pozície , v druhom polčase sme sa zlepšili a ukľudnili a druhý polčas sme už jasne dominovali a dali súperovi 63 bodov.
Druhý zápas proti Košiciam , sme zvládli výborne aj keď súperovi sa v priebehu zápasu zranili dvaja dôležitý hráči a tým sa nám zjednodušila cesta za  víťazstvom. Po tretej štvrtine sme viedli už 67:41. Poslednú štvrtinu sme však hrali zle  a súper stiahol až na rozdiel 10 bodov 88:78.

Kadeti:

BK Inter Bratislava - MBK Victoria Žilina  69:74 /30:40/

Pažický P. 33, Kasák 13, Mrázik 12, Akantis 9, Novák 7

BKM SPU Nitra - MBK Victoria Žilina  73:66 /38:21/

Pažický P. 26, Mrázik 16, Novák 13, Pažický J. 7, Akantis 2, Erben 2

Nadstavbovú časť sme začali dvoma ťažkými zápasmi vonku, kde sa nám proti húževnato a tvrdo hrajúcim súperom darilo menej ako sme očakávali. Napriek tomu sme mohli doniesť dve víťazstvá, keby sme odohrali lepší prvý polčas v Nitre. Nie všetkým hráčom sa podarilo podať dobré výkony v oboch zápasoch. Ak by to tak bolo, vyhrali by sme na Interi vyšším rozdielom a dovolím si tvrdiť, že aj z Nitry by sme odchádzali s výhrou.