Víkend vo Victorii

Juniori:

MBK VICTORIA ŽILINA-  ŠBK JUNIOR LEVICE  78:70(38:43)

Body: Turza -22, Moravčík -20,Pažický - 17, Fedor-10, Nižný -5, Bočinec-2, Michalek -2

Vyrovnaná prvá štvrtina 24:24, potom nám súper odskočil o 5 bodov na polčasových 38:43. V tretej štvrtine sme predviedli zatial najlepší výkon a vyhrali sme ju 22:4! Základom bola zlepšená naša  obrana a dobré riešenie herných situácií. V porovnaní so zápasom proti Košiciam ,sme podali tímovejší výkon a lepšie sme bránili. V závere namiesto toho ,aby sme  súpera zlomili ,sme zbytočne zahovadzovali trestné hody (14/6) a dovolili mu znížiť náskok, ktorý už bol dvojciferný. Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo a verím ,že nás nakopne k ešte lepším výkonom

MBK VICTORIA ŽILINA - ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA  79:58(51:28)

Body:Turza - 20bodov-13 doskokov, Pažický P.-20bodov a 9 asistencií, Nižný -15, Moravčík -12, Michalek -4, Akantis-3, Jedinák -2, Kasák -2

V tomto taktiež dôležitom súboji sme hrali proti družstvu ,ktoré sa taktiež netají ambíciami dostať sa do prvej šestky. Výborne nám vyšiel vstup do zápasu ,solídne sme bránili a súper dosť príležitosti nepremenil a tak sme polčas záslužene vyhrali 51:28. Po prestriedaní sa už rozdiel v skóre nezvyšoval, skor mierne znížil. Každopádne musím chalanov pochváliť ,za zlepšenú hru oproti predchádzajúcemu dvojkolu.