Víkendové výsledky
1. liga Juniori 18. a 19. kolo

ŠBK  JUNIOR   L E V I C E      -    MBK  VICTORIA  ŽILINA                 71  :  60      /38  :  26/

TURZA 19,  HEBIBI 15,  ŠVÁBY 12,  BALVAN,  MORAVČÍK   po  4,  FRASS,  NIŽNÝ po  3

Úvod  zápasu nám  vyšiel  výborne, po  3  minutách  sme  viedli  0  :  7.  Pri  obrannom  doskoku  sa  vážne  zranil  Filip  Pažický , ktorý už do hry nezasiahol  /koleno/  V  oklieštenej  zostave / doma  ostali  pre  zranenia z tréningov MILO  Jarolím  a  FEDOR/, sme  zabojovali o čo  najlepší  výsledok, no po  vyfaulovaní sa  podkošového  hráča  Balvana  v tretej  štvrtine, bolo   domáce  družstvo v kompletnom  zložení  lepšie a zaslúžene  zvíťazilo.

ŠKP  BBC  BANSKÁ  BYSTRICA   -  MBK  VICTORIA  ŽILINA            56  :  73      /23  :  44/

TURZA 25, ŠVÁBY 20, BALVAN 11,  FRASS 6, MORAVČÍK 5, NIŽNÝ 4, HEBIBI 2

Bez  Filipa  Pažického, ale  odhodlaní  do  toho  dať  všetko, sme  odohrali  výborný  1. polčas, kde  sme  dominovali v obrane a vypracovali sme si  dôležitý  rozdiel už  po  1. polčase  23 : 44. V dobrej hre  sme  pokračovali aj v tretej  štvrtine a  rozdiel  o  24  bodov  nám  dával  veľkú  šancu  doviesť  zápas  bez  problémov do viťazneho  konca.  Hoci  súper  vyhral  poslednú  štvrtinu  o  7  bodov, zápas v závere bol  zhruba  3  minuty pred  koncom  rozhodntý  49  :  69.

Musíme sa dať zdravotne doporiadku, veríme že  Filipové  zranenie  nebude vážne a že  trojtýždňová  prestávka nám  padne vhod a  do  hry  sa  konečne  zapojí  aj  204 cm Erben. Z dôvodu   problému  v  podkošovom  priestore  som  zrealizoval  prestup nášho  bývaleho  hráča  Branislava  Balvana,  ktorý  od  sezóny 2011/  2012 bol hráčom  MBK  KARLOVKA  BRATISLAVA. Braňo  do  družstva  zapadol bez  problémov, akokeby  tých  7  rokov  trvalo  len  7  mesiacov  čo  s  nami  nebol . . .

ŠBK  JUNIOR   L E V I C E      -    MBK  VICTORIA  ŽILINA                 71  :  60      /  38  :  26  /

TURZA  -  19  ,  HEBIBI  -  15  ,  ŠVÁBY  -  12  ,  BALVAN  ,  MORAVČÍK  -  po  4  ,  FRASS  ,  NIŽNÝ  -  po  3  .

Úvod  zápasu nám  vyšiel  výborne   , po  3  minutách  sme  viedli  0  :  7  .  Pri  obrannom  doskoku  sa  vážne  zranil  Filip  Pažický , ktorý už do hry nezasiahol  /  koleno  /   V  oklieštenej  zostave  /  doma  ostali  pre  zranenia z tréningov MILO  Jarolím  a  FEDOR  / , sme  zabojovali o čo  najlepší  výsledok , no po  vyfaulovaní sa  podkošového  hráča  Balvana  v tretej  štvrtine , bolo   domáce  družstvo v kompletnom  zložení  lepšie a zaslúžene  zvíťazilo  .

ŠKP  BBC  BANSKÁ  BYSTRICA   -  MBK  VICTORIA  ŽILINA            56  :  73      /  23  :  44  /

TURZA  -  25  ,  ŠVÁBY  -  20  ,  BALVAN  -  11  ,  FRASS  -  6  ,  MORAVČÍK  -  5  ,  NIŽNÝ  -  4  ,  HEBIBI  -  2  .

Bez  Filipa  Pažického  , ale  odhodlaní  do  toho  dať  všetko , sme  odohrali  výborný  1 . polčas , kde  sme  dominovali v obrane a vypracovali sme si  dôležitý  rozdiel už  po  1 . polčase  23  :  44  . V dobrej hre  sme  pokračovali aj v tretej  štvrtine a  rozdiel  o  24  bodov  nám  dával  veľkú  šancu  doviesť  zápas  bez  problémov do  viťazneho  konca  .  Hoci  súper  vyhral  poslednú  štvrtinu  o  7  bodov , zápas v závere bol  zhruba  3  minuty pred  koncom  rozhodntý  49  :  69  .

Musíme sa dať zdravotne  doporiadku, veríme že  Filipové  zranenie  nebude vážne a že  trojtýždňová  prestávka nám  padne vhod a  do  hry  sa  konečne  zapojí  aj  204  cm  Erben. Z dôvodu   problému  v  podkošovom  priestore  som  zrealizoval  prestup nášho  bývaleho  hráča  Branislava  Balvana,  ktorý  od  sezóny 2011/ 2012  bol  hráčom  MBK  KARLOVKA  BRATISLAVA. Braňo  do  družstva  zapadol bez  problémov, akokeby  tých  7  rokov  trvalo  len  7  mesiacov  čo  s  nami  nebol . . .

Budeme do posledného  zápasu  bojovať  o  postup  na  M - SR,  ktoré  sa  uskutočnia  v  Považskej  Bystrici  /18.  -  20.  mája  2018/.

1.liga Starší žiaci, skupina o 1.-8. miesto

MBK Victoria Žilina - BBK Bánovce nad Bebravou 57:59 (30:26)

Novák D. 16, Hornák 12, Akantis 11, Sklenár 9, Mühlberger 5, Erben 2, Bosík 2

Zápas mal vynikajúcu úroveň, nám vyšiel lepšie začiatok, vyhrali sme 1.štvrtinu 19:10, ale súper postupne sťahoval náskok, tak že 29 sek. pred koncom bola remíza, mali sme loptu, nepremenili sme strelecký pokus a hostia z rýchleho protiútoku ešte stihli skórovať.

Zápas s Interom Bratislava bol preložený na súperovu žiadosť.