MBK  VICTORIA  ŽILINA  -  ŠKP  BBK  BANSKÁ  BYSTRICA     74 : 64    /40 : 31/

TURZA  27, HEBIBI 14, ŠVÁBY 14, FRASS 7, MILO  JAROLÍM 6, MILO ĽUBOŠ 4, NIŽNÝ 2

MBK  VICTORIA  ŽILINA  -  ŠBK  JUNIOR  LEVICE     85  :  67    /39 : 37/

ŠVÁBY 29, HEBIBI 21, TURZA 19, MILO JAROLÍM 8, KRÁĽ 2, BLAŽÍČEK 2, FRASS 2, LENJIK 2

Dôležité  víťazstvá, hlavne zápas  v  nedeľu  po  dobrom  výkone  s kvalitným  súperom  potešíl  všetkých, ktorým  nám  držia  palce.  Posledný  zápas  v  kalendárnom  roku  vo  Svite  10. decembra  2017  potrebujeme  vyhrať.

Starší žiaci:

BK SO Levoča - MBK Victoria Žilina 20:117    /11:62/

Novák D. 27, Erben 24, Mühlberger 21, Akantis 12, Sklenár 10, Kadaši 8, Bosík 7, Gavaler 4, Hornák 3, Novák S. 1

BK 04 AC LB Spišská N.Ves - MBK Victoria Žilina  52:59 (39:41)
Akantis 17, Erben 14, Novák 11, Mühlberger 9, Sklenár 4, Hornák 2, Kadaši 2

Prvý zápas sme využili ako tréning pred dôležitým nedeľným zápasom, do ktorého sme vstúpili vynikajúco (1.štvrtina 22:6). V druhej štvrtine však súper pritlačil v obrane pressingom a do polčasu stiahol náskok na 2 body. V druhom polčase to bol súboj obrán, ktorý sme zvládli, vytvorili sme si menší náskok a ten sme rozumne udržali do konca. Pochváliť treba štvoricu Akantis, Erben. Novák a Mühlberger, ktorí potiahli družstvo v obrane aj útoku, Sklenár a Hornák ich podporili hlavne v obrane a Bosík s Gavalerom prispeli tiež svojim dielom k víťazstvu.

Mladší žiaci:

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina 43 : 70 /19:36/ a 35:60 /13:26/

Strelci Žiliny:
Tulák 15, Kasák 10, Chebeň 10, Trnka 8, Magvaši 8, Galovič 5, Uscký 5, Uhrina 4, Kypus 3, Kopún 2 v prvom zápase.

Tulák 16, Magvaši 11, Kopún 6, Kasák 5, Janešík 4, Hruška 4, Galovič 2, Uhrina 2, Trnka 2, Hoferica 2, Chebeň 2, Gašpierik 2, Kypus 2 v druhom zápase.

V prvom zápase Žilinčania spravili rozhodujúci náskok už v prvej štvrtine ktorú vyhrali v pomere 6:21. V druhom stretnutí sa im podarilo odpútať až v druhej štvtine, ktorú vyhrali 6:19. Oba zápasy Žilinčania preukázali vyššiu individuálnu kvalitu aj zohratosť na ihrisku.