Victoria na víťaznej vlne
1.  LIGA  SR  JUNIORI   -  D O H R Á V K A   12.  kola

BPSA  INTER  BRATISLAVA    -    MBK  VICTORIA  ŽILINA     40  :  86    /26  :  47/

ČURILLA 18, ĎURČÍK 15, MIKŠÍK 9,  LÍŠKA 9,  FRASS 8,  ERBEN 8, ĎURIŠ 6, KURIC 6, ROŽÁNEK R. 3, TURZA 2, MILO J. 2

Počas  celého  zápasu  sme  diktovali  tempo  a  postupne  zvyšovali  náskok , ktorý  sa  hlavne  v tretej  štvrtine  /1  :  20/  výrazne  navýšil  /27  :  67/.  Každý  hráč  dostal  priestor  dobre  si  zahrať. Bolo  to  povinné  víťazstvo, ktoré  sa  očakávalo.

1.  LIGA  SR  J U N I O R I    15.  a  16.  kolo

ŠBK  JUNIOR  LEVICE     -    MBK  VICTORIA  ŽILINA     71  :  78       /36  :  36/

ĎURČÍK 19, KURIC 19, MIKŠÍK 13, ERBEN 13, ĎURIŠ 8, TURZA 6.

Vzhĺadom na to , že  sme  nemohli  počítať s Pažickým - zranenie , Čurillom a  Líškom - ochorenia sme  zápas  odohrali so  šiestimi  hráčmi.  Zápas  bol  tri  štvrtiny  vyrovnaný, každá štvrtina  skončila   nerozhodne.  Domáci  viedli  posledne  v 32.  min. 58  :  56.  Od  tohto  momentu  sme  mali  niekoľko výborných  momentov aj  v obrane, aj v útoku a postupne sme si  vybudovali 10 bodový náskok  minutu pred koncom  zápasu.

BK  JUNIOR  KOMÁRNO   -  MBK  VICTORIA  ŽILINA     79   :   87     /39  :  52/

ĎURČÍK 20, KURIC 18, ĎURIŠ 14, MIKŠÍK 12, ERBEN 8, ROŽÁNEK R. 5, TURZA 4, MILO Ľ. 3, FRASS 3

V  tomto  zápase  dostali  príležitosť hrať  aj  hráči, ktorí v sobotu nehrali.  Všetko  sa  dobre  pre  nás  vyvíjalo  do  38  min. 72 : 83,  no  v  závere  poslednej  štvrtiny  šnúrou 7 : 0  domáci  zdramatizovali koncovku, keď znížili náš náskok  na  79  :  83.  Po návrate  troch hráčov na ihrisko   zo základnej  päťky  sme  dali  ešte dva koše a  domácim nedovolili už  skórovať.

Po  16.  tich  zápasoch   s  bilanciou  14  výhier  a  2  prehry  je  družstvo  juniorov  na  1. mieste  1.  LIGY  SR  .  Do  skončenia  súťaže  odohráme  4  zápasy  v domácom  prostredí  .

V 17. a 18. kole  /18. a 19.  marca 2017/  sa  stretneme  s  MBA  PRIEVIDZA  a  BBK  BANSKÁ  BYSTRICA.