pridal: admin 8-12-2016
Víkendové výsledky kadetov
BBC BANSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŹILINA  74:72(39:33)

Vo výbornom zápase sme prvý polčas mierne strácali na domáceho favorita,ale rozdiel v skóre nebol veĺký. Po prvej štvrtine sme prehrávali 21:15 Druhú štvrtinu sme remizovali 18:18. Už v prvom polčase sme sa viackrát priblížili na rozdiel jedného koša 32:30 a 34:33 a súperovi ukázali ,že sa ich nebojíme a že v tomto zápase môže dojsť k prekvapeniu.
V tretej štvrtine sa nám súper opäť vzdialil na 49-41 ale opäť sme sa vrátili do zápasu na konci tretej štvrtiny svietil na ukazovateli stav 51:49.To už sme ale začali pomaly pekne otáčať duel v náš prospech. Po tažkej trojbodovej strele Valentínyho sme išli prvýkrát do vedenia 53-51 a viedli sme aj 57-51 a 59-53, 65-60,69-66.
1:30 pred koncom bol stav 72-72.Bohužial posledný kôš sme dostali my na konečných 74-72 pre domácich .
Chlapcov napriek prehre musím  pochváliť za výborný výkon a chýbalo veľmi  málo na veľké prekvapenie. Mrzí nás záver kde sme stratili sľubné vedenie.

Body: Valentíny- 18, Nižný 19, Turza 11, Erben 8, Pažický 6, Moravčík 4, Lenjik , Bočinec a Belčík po 2

MBK LUČENEC- MBK VICTORIA ŽILINA  43:90(24:54)

Body: Turza- 18, Bočinec- 14, Lenjik- 13, Valentíny- 12, Nižný- 9, Belčík- 8, Michálek- 7, Hanzel- 4, Pažický- 3, Erben- 2

Proti súperovi zo spodnej časti tabuľky sme začali od začiatku koncentrovane. Nakoľko súper v doterajšom priebehu hral niekoľko vyrovnaných zápasov a porazil doma Sereď, tak sme nenechali nič na náhodu a od začiatku sme navyšovali skóre. Polčas sme vyhrali 54:24 a priestor tak dostali všetci hráči.