pridal: admin 21-12-2015
Starší mini na X-MASS CUPe v Ostrave

Tento víkend sa naši starší mini zúčastnili medzinárodného basketbalového turnaja X-MASS CUP v Ostrave. Na turnaji sa stretla prakticky celá elita z regiónu V4, Okrem domácich SNAKES ešte majstri z Českej republiky BŠ Praha, ich rivali a tretí na MČR SOKOL Praha, regionálni líder z moravského Příboru, ďalej vicemajstri z maďarskej Šoprone, víťaz regiónu z Nedzwiadki  Przemysl z Poľska no a majstri Slovenska Inter a naši vicemajstri z Viktórie.

Turnaj bol druhým v poradí série takýchto turnajov medzi najsilnejšími družstvami z V4, ktorý nadväzoval na októbrový žilinský turnaj VICTORIA - CUP. Naši chalani nakoniec v piatok odchádzali na turnaj vo veľmi oklieštenej zostave len 13 hráčov, kde sme pre silnú maródku v družstve nedokázali ani len poslať na turnaj požadovaných 15 hráčov. Tento stav značne ovplyvnil výsledky nášho družstva, takže na popredné umiestnenie sme mohli hneď od začiatku zabudnúť. Ale vďaka tomu dostali väčšiu príležitosť poriadne si zahrať ostatní, normálne menej nasadzovaní hráči, ktorí sa skutočne maximálne snažili.

V piatok sme odohrali 3 ťažké zápasy, ktoré sme síce všetky prehrali, ale vždy prijateľným rozdielom. Najskôr s poľskými "medvedíkmi" 46 : 57, vzápätí s pražským Sokolom 35 : 47 a s moravským Příborom 52 : 57. Naši chalani psychicky zdecimovaní prehrami skončili vo svojej skupine poslední a tak ich v sobotu ráno čakal pozdejší víťaz turnaja Inter Bratislava, ktorý druhú skupinu vyhral. Chlapci z Viktórie nastúpili na tento zápas úplne odovzdaní, bez ducha, bez srdca, bez bojovnosti či zápalu a tak po polčase bolo "vymaľované" so stavom 12 : 43.

A tu, v tej neutešenej polčasovej prestávke, nastal zlom. Od tohto momentu už nastúpila naša stará dobrá Viktória, tak ako sme na ňu zvyknutí a takto hrala až do konca turnaja. Plná bojovnosti, nasadenia a odhodlania. Hneď tretiu štvrtinu sme porazili bratislavského majstra 22 : 19 a poslednú len tesne prehrali, a tak konečný výsledok bol 48 : 83. Škoda, že ten psychický zlom neprišiel skôr, tie výsledky mohli byť určite lepšie. Ale tie prehry boli aj na niečo dobré a ako sa hovorí - kto nevie prehrať, nezaslúži si vyhrať. V ďalšom sobotňajšom zápase sme turnajovým pavúkom opäť hrali s poliakami, takže bolo im čo vracať. Aj sa to podarilo a tentokrát sme ich porazili 56 : 49. V nedeľu sme sa stretli v súboji o 5 miesto s domácimi "hadmi" . Domáci Snakes, výdatne podporovaný domácim hľadiskom sme v dramatickom zápase porazili 66 : 65. Výhra bola o to sladšia, že sme im vracali prehru s nášho domáceho finále vo VICTORIA CUPe.

Turnaj perfektný - všetky zápasy boli neuveriteľne vyrovnané, zápasy končili veľmi malými bodovými rozdielmi. O tom hovorí aj to, že družstvá, ktoré dominovali na Victoria Cupe, teraz skončili v spodnej časti tabuľky a naopak. Víťaz žilinského turnaja Ostrava skončil teraz na 6 mieste, posledný zo Žiliny Inter tentokrát vyhral. V Ostrave bola na druhom mieste Šoproň, ktorá v Žiline skončila až ako 5ta. No a druhá v Žiline domáca Victoria skončila v Ostrava na konečnom 5 mieste. A v tejto nevyspytateľnosti je práve ten šport krásny.

Družstvá boli kvalitatívne veľmi vyrovnané, zápasy dramatické a tak chalani nazbierali za tri dni oveľa viac skúseností, ako za celú sezónu, kde po celý rok prakticky na poriadneho súpera ani nenatrafia. A kôli tomu aj túto turnajovú sériu s našimi priateľmi - trénermi uvedených družstiev organizujeme a už sa tešíme na ďalší februárový cup v "Sokolím hnízdě".