pridal: admin 20-5-2015
Juniori štvrtí na Final Four M-SR!

Počas uplynulého víkendu sa v telocvični T-18 na Vlčincoch Uskutočnil záverečný turnaj F4 v kategórii juniorov, v ktorom mal zastúpenie, ako druhý žilinský celok, aj náš klub. Už výsledok nadstavbovej časti zaručoval vyrovnaný priebeh, kde rozdiely medzi jednotlivými celkami boli minimálne. Zápasy boli veľmi vyrovnané a o stupne víťazov sa bojovalo až do posledného zápasu.

Výsledky nášho klubu:

Baník Cígeľ Prievidza - MBK Victoria Žilina 72 : 67 (33 : 41)
(15 : 23, 18 : 14, 18 : 23, 21 : 7)

Hebibi 25, Slavík 13, Ďuriš 11, Kuric 8, Ďurčík 6, Líška 2, Mikšík 2

Zápas nebol veľmi divácky atraktívny. Žilinčania sa ale rýchlo ujali vedenia 9:0 a tento vybojovaný náskok udržiavali prakticky 35 minút. Potom však prišiel zlom, kde súper získal na svoju stranu aj potrebnú psychickú výhodu, z čoho sa už hostia nedokázali spamätať a tak po napínavom závere si prvú výhru úspešne pripísal tím Prievidze.

MBK Karlovka Bratislava - MBK Victoria Žilina 70 : 58 (36 : 31)
(23 : 15, 13 : 16, 11 : 12, 23 : 15)

Ďuriš 17, Hebibi 14, Slavík 6, Kuric 6, Ďurčík 5, Mikšík 5, Čurilla 3, Boroň 2

V sobotu Žilinčania narazili asi na najsilnejšieho súpera, ktorý prvý hrací deň podal veľmi dobrý výkon. Karlovka si v priebehu prvej a druhej štvrtiny postupne vybudovala veľmi sľubný náskok, na ktorý Žilinčania dokázali reagovať ešte do polčasu a zlepšenou obranou ho výrazne znížiť. Karlovka však svoje tesné vedenie dokázala udržiavať a aj napriek veľkej snahe Žilinčanov, skúsené družstvo Bratislavy už svoj mierny náskok udržalo.

MBK Victoria Žilina - Academic ŽU Žilina 86 : 108 (34 : 51)
(13 : 24, 21 : 27, 21 : 29, 31 : 28)

Mikšík 16, Ďuriš 15, Hebibi 14, Slavík 14, Kuric 10, Zachar 4, Čurilla 4, Ďurčík 4, Líška 3, Boroň 2

Posledný hrací deň bolo naše družstvo stále v hre o druhú priečku v prípade víťazstva o 15 a viac bodov. V prípade výhry o menej by hráči Victorie získali bronz. Nástup do zápasu však bol veľmi zlý, kde Academic rýchlo získal dvojciferné vedenie. V polčase sa trošku zmenil herný prejav a v úvode poslednej štvrtiny sa domáci dostali už len na rozdiel 13 bodov. To bolo ale všetko, žiadna dráma sa nekonala a tak si hostia ustrážili bezproblémovo jasné víťazstvo.

MVP turnaja: Abrhám (Karlovka)

Najlepší strelec: Merešš (Academic) - 102 b.

Najlepší strelec trestných hodov: Rožánek (Academic) - 29/30

Najviac asistencií: Rožánek (Academic)

Najlepší obránca: Harabín (Academic)

Pre družstvo Victorie Žilina bol tento turnaj veľkou odmenou za výsledky, ktoré dosahovali v priebehu celej sezóny aj napriek tomu, že priemerne oproti iným družstvám boli mladší minimálne o rok. Všetkým, ktorí sa podieľali na tomto úspechu patrí veľká vďaka, či už hráčom, trénerom, ale aj rodičom, zaich podporu. Väčšinu hráčov teraz čaká o necelé dva týždne opäť žilinsky Final Four, tentokrát ale v kategórii kadetov. Info čoskoro!