pridal: admin 16-3-2015
Mladší mini

V sobotu odohralo naše "béčko" posledné súťažné zápasy. V podstate už o nič nešlo, na poradí by sa nič nezmenilo, postupové miesta boli už jasné pred zápasmi. Napriek tomu sa jednalo o prestížne zápasy, pretože nažhavený a po víťazstvách nekonečne túžiaci Žiar chcel doma rozhodne vyhrať.

Naši chalani sa však veľmi riadne na zápasy pripravili, dobre vyspali, výborná nálada urobila svoje a tak hneď po prvej štvrtine bolo "vymaľované. Naša dravá prvá päťka súperovi nedala vôbec žiadnu šancu a domordovali súpera 19 : 0. Tak si potom v poslednej štvrtine mohli dovoliť poľaviť a nakoniec aj svoju štvrtinu prehrali po prvý krát v súťaži 8 : 14.  V túto sobotu však mali svoj deň aj chalani zo slabšej druhej päťky, bojovali ako levy, ukazovali obrovské nasadenie, perfektnú súhru v útoku a svoje štvrtiny vyhrali 10 : 3 a 12 : 4. Bravó!!!

Druhý zápas sme akosi poľavili a síce sme cez polčas vyhrávali, ale ten náskok bol minimálny. Malé mentálne cvičenie v šatni počas polčasovej prestávky však zabralo a v druhom polčase už chalani opäť hrali svoju pohľadnú a dravú hru a tak sme mohli vidieť pekný basketbal s konečným výrazným výsledkom 35 : 13.

Ako chalani bojovali môžete vidieť na ich výrazoch tváre - ďakujem pani Alenke Kadášiovej za fotoreportáž zo zápasu. No a samozrejme ďakujeme perfektnému funclubu, ktorý chalanom vytvoril takmer domácku atmosféru.

Žiar nad Hronom - MBK Victoria Žilina "B"     21 : 49  /3 : 29/