pridal: admin 19-1-2015
Mladší mini pokračujú vo víťaznom ťažení

S družstvom Mladších mini "A" sme odohrali ďalšie dva súťažné zápasy s ťažkým súperom - Banskou Bystricou. Horehronskí chlapci sú urastení, vysokí, časom z nich bude veľmi silný team. Mali sme zo stretnutia obavy, hlavne keď nám chýbali naši rýchli bojovníci - Renči a Roman. Tie sa aj začali naplňovať, keď prvú štvrtinu sme prehrali 8 : 10. Chalani to ale psychicky veľmi dobre zvládli, nestratili hlavu a svojou hrou trpezlivo, postupne,  pomaličky súpera zlomili a dotiahli prvý zápas do víťazného konca. Bol to skutočne najlepší ich zápas v sezóne a vidno ako sa chalani perfektne a s odhodlaním postavili k nášmu novému poňatiu hry, ktoré sme si postavili po turnaji v Senci a na ktorom teraz pracujeme. A tak sme s prehľadom vyhrali.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Victoria Žilina 39 : 19 /20:13/

Krebes 8, Konečný 8, Horňáček 6, Novák 6, Ševčík 6, Jarabica 4, Strausz 1

Druhý zápas sme začali s veľkou chuťou a až do polčasu sme pokračovali v perfektnej a takmer dokonalej hre, polčas skončil 23 : 9. V druhom polčase sa nám však akosi prestalo strelecky dariť, všetko nám z koša vypadlo a  z toho sme aj znervózneli. Na chlapcoch už bolo vidno únavu, skutočne mleli z posledného. Nakoniec sme ale perfektnou obranou v poslednej štvrtine naše víťazstvo ubránili. Budeme ale musieť na kondícií poriadne popracovať.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Victoria Žilina 33 : 21   /20:13/