pridal: admin 9-1-2015
Mladší mini na turnaji v Senci

Cez zimné prázdniny sme boli s chalanmi na turnaji v Senci. Tým, že sme hrali s chalanmi o rok staršími (r. 2003 ), vyššími, skúsenejšími, boli všetky naše zápasy veľmi bojovné a veľmi vyrovnané, napínavé do konca. A hoci sme všetky 4 zápasy prehrali, nechali sme tam veľmi dobrý dojem. Všetci súperi, tréneri i diváci našich chalanov chválili a obdivovali, že boli najtechnickejšie a najrýchlejšie družstvo.

Prvý zápas s bratislavskou Karlovkou bol celý čas vyrovnaný, prehrali sme len o 4 body. Pred koncom zápasu za stavu 37 : 35 sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie zápasu a vynútenie predĺženia, ale šťastíčko sa od nás odklonilo a trošku sa nám roztriasli z ponúknutej šance kolená. Nevadí, bolo to super!

Druhý zápas s Nitrou sme začali úplne zle, ale úplne. Náš zbytočný rešpekt s strach nám tak zviazali ruky, že prvú štvrtinu sme prehrali 0:25 a zdalo sa, že je dobojované. No ale chalani prekvapili všetkých i svojho trénera, pretože začali tak bojovať a doťahovať, že  nakoniec sa veru o výsledok bál nitriansky tréner, ktorému po zápase určite spadol kameň zo srdca. Nakoniec sme prehrali len o 9 bodov.

V treťom zápase sme hrali s domácim Sencom, kde naši chalani tak veľmi už chceli konečne vyhrať, že prílišné chcenie im zväzovalo ruky, ale hlavne hlavu. Opäť sme jednu štvrtinu vysoko prehrali 1:24 a taká vysoká strata sa veľmi ťažko dobieha. Ale naši drobní trpaslíci proti obrovským chalanom zabojovali a prehrali len o 10 bodov.

V poslednom zápase sme sa stretli s víťazom turnaja, posledným Majstrom Slovenska, chlapcami so Žiaru nad Hronom, s hviezdnym Jurom Kretom na súpiske. Ale ako to v takýchto zápasoch býva, chalani už nemali čo stratiť, všetka ťažoba im spadla z pliec a tak hrali uvoľnene, ľahko, perfektne. Na začiatku sme neuveriteľne vyhrávali 5 : 0, prvá štvrtina skončila úplne vyrovnane 9 : 9 a tréner súpera išiel vyskočiť z kože. ( podobne, ako ja v ostatných zápasoch ). Nakoniec sme so cťou prehrali len o prijateľných 24 bodov. Ostatné mančafty od nich dostali na turnaji latu o 40 až 80 bodov. Kubo Jambrich perfektne ubránil Jura Kreta, vytláčal ho von od koša, takže dal len "úbohých" 8 bodov. K tomu naše rýchle kontry Roman a Juro a bol z toho celkom pekný zápas.

Chalani takto nabrali v ťažkých zápasoch obrovské množstvo skúseností, ktoré sa im v druhej polovici sezóny určite veľmi zídu.

Hneď po otvorení turnaja sme museli domov poslať našeho veľkého bojovníka Renčiho Krivošíka, ktorý sa sťažoval na bolesti brucha, ale silou mocou chcel hrať. Nakoniec ešte v ten istý deň skončil v žilinskej nemocnici kde mu hneď večer vyoperovali slepé črevo. Chalani ho hneď po návrate z turnaja boli pozrieť a doniesli mu aj cenu útechy od usporiadateľov turnaja. Renči, rýchlo sa zotavuj, čakáme ťa zase na tréningoch! Budeme ťa veľmi potrebovať.

Autor: J. Kern - tréner