pridal: Richie 21-11-2014
Juniori opäť bližšie k postupu

V piatok a v sobotu boli na programe zápasy dvojičiek, kde sa naši juniori stretli s družtvom Považskej Bystrice. V dvoch diametrálne odlišných zápasoch sme boli úspešní na polovicu, a tak sme si pripísali jedno dôležité a vzácne víťazstvo na naše konto.

MBK Victoria Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica 95:56 (37:22)

Slavík 16, Boroň 2, Grísa 10, Ďuriš 13, Zachar 8, Čurilla 22, Mikšík 3, Hebibi 13, Kuric 8

Piatkova predohrávka sa začala lepšie pre náš tím, ktorý si vybudoval mierny náskok v prvej štvrine, tek však do jej záveru bol zmazaný. V druhej štvrtine sa žilinčania zlepšili aj v zakončovaní z besprostrednej vzdialeností od koša a veľmi dobrou obranou a rýchlymi protiútokmi získali na súpera už veľmi sľubný 15 bodový náskok. Po výmene strán pokračoval v tretej štvrtine podobný trend ako z druhej štvrtiny a tak náskok narastal. V poslednej štvrtine sa zápas už len dohrával a tak si naši juniori pripísali dôležité víťazstvo proti silnému súperovi.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina 80:62 (42:30)

Slavík 7, Boroň 10, Ďuriš 13, Zachar 10, Hebibi 5, Čurilla 6, Kuric 6, Mikšík 5

Na ďalší deň naše družstvo cestovalo do Poažskej Bystrice. Únava bola znateľná na oboch stranách. Opäť sa hosťom podarilo vybudovať si mierny náskok, ten sa ale 5 minút pred polčasovou prestávkou začal zmazávať a postupne sa stav otočil. Domáci si lepšie počíňali v obranných činnostiach a boli vždy o krok vpredu. Ani pressingom v začiatku poslednej štvrtiny sa už žilinčanom nepodarilo dostať sa na malý rozdiel a osud tak bol spečatený. Považská Bystrica zaslúžene zvíťazila.

Vďaka víťazstvu naši juniori odskočili od Banskej Bystrice v súboji o 4. postupovú priečku už na rozdiel dvoch vížazstiev. V prípade budúcotýždňovej výhry  na domácej palubovke vo vzájomnom meraní síl by postup banskobystričanov bol už len v teoretickej rovine. Preto ak máte čas a chuť, príďte podporiť našich juniorov v bojoch o nadstabovú časť pre konečné 1-8. miesto!