pridal: Richie 11-2-2014
Domáca premiera kadetov v nadstavbovej časti

Cez víkend pokračovala nadstavbová časť kadetov, kde si naše "A"-čko v skupine o 1.-8. miesto stretlo s najsilnejším celkom západnej skupiny s Levicami a posledným postupujúcim zo západu - Nitrou.

MBK Victoria Žilina "A" - Levmilk Levice 78:67 (31:34)

Ďuriš 23, Halmeš 14, Hebibi 11 Ďurčík 10, Slavík 6, Horecký 6, Kuric 6, Grísa 2

Začiatok Žilinčanov nechytil v najlepšom svetle, v útoku sa dosť trápili, naopak Levičania začali s veľkou chuťou a rýchlo sa ujali vedenia až 6:20. To bolo ich maximálne v priebehu celého zápasu. Domácim sa podarilo stiahnúť až na 12:20, ale trojkou so záverečným klaksónom prvej štvrtiny súper opäť odspočil na dvojciferný rozdiel. V druhj štvrtine sa striedali úseky, kkde sa bodovo presadzovalo raz jedno, potom druhé družstvo. Tesne pred koncom prvého polčasu hostia viedli o 9 bodov, pričom si zobrali oddychový čas, aby neprišli o sľubný náskok. To bola paradoxne voda na mlyn pre Žilinu. Po veľmi precíznom splnení pokynov a dobre zvládnutemu pressingu sa podarilo aj vďaka záverečnej akcii znížiť na rozdiel 3 bodov, takže do šatní sa šlo za relatívne vyrovnaného stavu. Už ako klasicky, po polčase Žilinčania vybehli s veľkým entuziazmom. Levičania ešte dokázali konkurovať chvíľu tlaku Žilinských hráčov, no veľmi dobrou agresívnou obranou sa šnúrou 12:0 Žilinčania prvýkrát ujali vedenia, kde si aj vybudovali takmer 10-bodový náskok. Hra sa následne ukľudnila a skúsený domáci celok si už s prehľadom držal náskok okolo 10 bodov až do záverečného klaksónu, po ktorom záslúžene doma zvíťazil. Za zmienku stojí žilinských 12 získaných lôpt v tretej štvrtine, čo pri najlepšom celku zo západu je viac ako veľké číslo.

MBK Victoria Žilina "A" - BKM SPU Nitra 110:45 (62:18)

Ďurčík 32, Ďuriš 29, Grísa 14, Slavík 10, Boroň 7, Čápek 6, Hebibi 5, Líška 4, Kuric 3

Zápas sa začal vyvíjať v prospech Žilinčanov už od samého úvodu, keď hneď zaznamenali z prvých dvoch útokov dva úspešné trojkové pokusy. Nasledujúci priebeh mal rovnaký charakter, domáci súpera prevyšovali po všetkých herných činnostiach. Vďaka tomu mohli zapojiť do rotácie všetkých hráčov a vyskúšať všetky útočné aj obranné systémy.

Levice nakoniec zaznamenali prehru aj v Pov. Bystrici a tak má na konte 2 výhry a dve prehry, rovnako aj Pov. Bystrica, ktorá v prvých dvoch kolách zaváhala na palubovkách Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi. Spišiaci majú vydarený štart, keď po 4 kolách majú na konte 3 výhry a 1 prehru, figurujú tak na 2. mieste priebežnej tabuľky. ďalší ťažsí súper z Bratislavskej Karlovky po prehre v Spišskej a doma s Levicami zatiaľ tiež figujure s 2 výhrami a 2 prehrami. Všetky tieto okolnosti už na úvod dávajú žilinčanom, ktorí sú ako jediní bez prehry, veľkú šancu umiestniť sa v dlhodobej súťaži na prvom mieste a usporiadať tak Majstrovstvá Slovenska doma, avšak ešte je na programe 10 kôl, kde sa môže udiať čokoľvek. Najbližšie naše kadetské "A"-čko cestuje do hlavného mesta Slovenska, kde sa v sobotu stretne s Interom a v nedeľu s Karlovkou, držte palce!