pridal: Richie 18-12-2013
Aj domáca odveta pre kadetov "A" proti PB víťazne...

V sobotu čakal naše kadetské A-čko v odvete najväčší konkurent vo východnej skupine - Považská Bystrica. Opäť sa dal očakávať vyrovnaný priebeh a nakoniec tomu tak aj bolo. Žilinčania však v poslednej štvrtine strhli víťazstvo na svoju stranu a zaslúžene tak zvíťazili aj po druhý krát v tejto sezóne.

MBK Victoria Žilina - IMC Považská Bystrica 73:60 (34:37)

Ďurčík 19, Ďuriš 19, Halmeš 17, Toráč 14, Slavík 4

Zápas začal vo vysokom tempe. Bojovalo sa na oboch stranách o každý doskok, o každú loptu. Prvý polčas nepriniesol ani jednému celku nejaké výrazné vedenie. Žilinčania tesne niekoľko minút pred koncom druhej štvrtiny mali vybudovaný mierny náskok, no prestalo sa im strelecky dariť a súper to využil vo svoj prospech, keď do šatní išiel s trojbodovým náskokom. Polčasová prestávka už tradične prišla domácim vhod. Tretiu štvrtinu vyhrali o 8 bodov, keď na jej konci viedli už o 5 bodov a výbroný vstup do 4. štvrtiny, kde v rýchlom slede proti zónovej obrane súpera zaznamenali rozumnou hrou 4 úspešné trojkové pokusy, zaistil náskok až 18-tich bodov. Tu ale prišlo predčasné uspokojenie. Súper sa ešte "dostal na koňa" a domáci zrazu ostali v kŕči. Náskok sa Považanom podarilo stiahnúť až na úctyhodných 6 bodov, no potom sa už žilinčania chytili a aj skrz časovú tieseň súper už nedokázal výsledok zvrátiť. Za lepší druhý polčas Žilina určite zvíťazila zaslúžene a pokračuje tak v kadetskej súťaži aj naďalej bez prehry. Momentálne má víťazná šnúra hodnotu 13 zápasov.

Pred Vianocami ešte v sobotu sa odohrá Žilinské derby medzi A-čkom a B-čkom o 11:30 na ZŠ Limbová. Všetci ste srdečne pozvaní!