pridal: Richie 1-12-2013
Kadetské A-čko stále bez prehry...

Cez víkend pokračovala kadetská súťaž Ďalším dvojkolom, kde sa naše kadetské celky po dlhej dobe predstavili na palubovkách súperov, konkrétne v Liptovskom Mikuláši a Banskej Bystrici. A-čko svoje zápasy zvládlo a pokračuje tak v kadetskej súťaži bez prehry.

MBK Liptovský Mikuláš - MBK Victoria Žilina "A" 55:120 (17:60)

Toráč 30, Ďurčík 18, Ďuriš 16, Halmeš 15, Boroň 12, Slavík 11, Kuric 10, Harbut 5, Antecký 3

Zápas bol vyrovnaný len počas úvodných chvíľ. Žilinčania už na konci prvej štvrtiny mali náskok 6:41 a bolo po zápase...

ŠKP Banská Bystrica - MBK Victoria Žilina "A" 64:87 (34:46)

Ďurčík 21, Halmeš 15, Slavík 13, Ďuriš 13, Toráč 12, Horecký 7, Kuric 6

V nedeľnajšom zápase sa dalo očakávať, že súper bude náročnejší. V Žiline bystričania veľa neukázali, ale dalo sa očakávať, že doma budú nepríjemní, keďže bojujú o postup do hornej osemčlennej skupiny. Zápas začal vysokým tempom. Bystričania začali zónovou obranou, no hostia si vybudovali solídny 8-bodový náskok na štvrtinu vďaka dobrej streľbe. Následne však úspešnosť streľby klesla a zápas sa začal ťahať. Žilina si držala neustále mierny náskok . Na konci pvého polčasu sa jej ale podarilo odskočiť na dvojciferný rozdiel 34:46. V druhom polčase po rýchlej hre z prvého dejstva ani stopa, hra sa spomalila a ukľudnila, čo viac vyhovovalo hosťom, ktorí si pomaličky vybudovali až 22-bodový náskok. Avšak prišlo uspokojenie a súper tak stiahol na konci tretej štvrtiny opäť len na 14-boový rozdiel. Žilinčanom ale tento náskok už stačil. Dobrý vstup do štvrtiny im zaistil bezproblémový priebeh a domácich si s prehľadom udržali mimo dostrel.

O dva týždne pricestuje do Žiliny najväčší konkurent z Považskej Bystrice. Pokiaľ máte chuť a záujem, môžete sa prísť pozrieť do telocvične ZŠ Limbová na duel prvých dvoch celkov skupiny východ.