pridal: Richie 4-11-2013
Kadeti "A" po prvej polovici skupiny východ zatiaľ bez prehry

Kadetské "A"-čko úspešne ukončilo prvú polovicu základnej skupiny o postup do celoslovenskej ligy. Zo všetkých 9 družstiev štartujúcich v tejto skupine zatiaľ nenašlo premožiteľa a tak si drží veľmi slušné výhliadky na postup do hornej osmičlennej skupiny, v ktorej sa bude bojovať o postup do final four o víťaza M-SR.

MBK Victoria Žilina "A" - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 86:54 (39:27)

Ďurčík 19, Slavík 14, Halmeš 13, Toráč 13, Ďuriš 6, Harbut 6, Boroň 6, Kuric 4, Horecký 3, Antecký 2

Súper zo SNV síce nezačal najlepšie, hneď na úvod prehrával 7:0, no bodové manko stihol rýchlo stiahnúť a vďaka svojej agresívnej obrane sa Spišiakom darilo držať prakticky vyrovnaný stav až do 14. minúty, keď na ukazovateli skóre svietil stav 22:21. Žilinčania potom ešte do polčasu si vybudovali solídny náskok. V druhom polčase domáci začali dobre a v momente, keď súper začal doplácať na svoju tvrdú hru množstvom osobných chýb z frustrácie, rozdiel začal rýchlo narastať a zápas sa následne už len dohrával.

MBK Victoria Žilina "A" - BKM Svit 121:51 (52:29)

Toráč 28, Ďurčík 25, Slavík 17, Halmeš 15, Ďuriš 15, Kuric 8, Horecký 8, Boroň 3, Harbut 2

Svit mal byť papierovo ľahší súper, avšak začal zápasveľmi svižne s vysokou úspešnosťou streľby. Domáci celok v úvode prehrával v 7. minúte maximálnym rozdielom 10:14. Následne Žilinčania začali brániť pressing po celom ihrisku až do konca zápasu, prišla šnúra 32:0 a bolo po zápase... Za zmienku určite stojí 16 úspešných trojkových pokusov, čo je veľmi slušný výsledok aj na seniorskú súťaž.

O dva týždne začínajú odvety na opačných palubovkách, takže naše kadewtské celky odohrajú už tretie dvojkolo v rade na domácej pôde, tentokrát ich navštívia celky z Košíc. Pre "B"-čko to budú veľmi dôležité zápasy, ktré ukážu, či si udrží ešte postupové ambície do hornej osmičky. Príďte povzbudiť!