pridal: Richie 11-10-2013
Cenné víťazstvo v Pov. Bystrici pre kadetské Ačko

Uplynulý víkend naše kadetské celky cestovali k náročnému súperovi a ašpirantovi na majstrovský titul do Považskej Bystrice. Béčko síce jasne prehralo, no A-čko v dramatickej koncovke nakoniec získalo veľmi cennú výhru a figurujú tak v tabuľke východnej časti bez prehry na prvom mieste.

IMC Slovakia Považská Bytrica - MBK Victoria Žilina "B" 105:38 (42:23)

Strelci ZA: Čurilla 10, Mikšík 8, Hebibi 7, Líška 4, Labant 2, Haľama 2, Duben 2, Kačmar 2, Václavík 1

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina "A" 68:69 (39:34)

Strelci ZA: Halmeš 19, Toráč 18, Ďurčík 16, Kuric 8, Slavík 6, Ďuriš 2

Priebeh: Žilinčania vstúpili do zápasu veľmi dobre, keď si v jej priebehu vybudovali celkovo až 8-bodový náskok. Na konci štvrtiny bol rozdiel 7 bodov v prospech hostí. Do druhej štvrtiny ale Považania vstúpili podstatne lepšie a pressingom po celom ihrisku donútili Žilinčanov k nepresnostiam, či už v rozohrávke alebo aj samotnom zakončení. Domáci vyhrali druhú štvrtinu jasným rozdielom 27:15 a získali tak miernejšiu výhodu na svoju stranu. Po výmene strán sa pokračovalo v trende, aký bol nastolený v druhej štvrtine, kde si PB vybudovala najvyšší náskok, až 11 bodov, ktorý sa držal na podobnej hodnote skoro celú štvrtinu. Žilinčania, ale v závere zabojovali a manko sa im podarilo šnúrou 6:0 stiahnúť na konečný rozdiel troch bodov na konci štvrtiny. Poslednú 10-minútovku domáci držali mierny náskok, ktorý 80 sekúnd pred koncom bol v pomere 68:62. Zdalo sa, že Považania už tento náskok udržia. Najskôr však Filip Halmeš premenil dva, trestné hody, následne po úspešnej obrane Adam Toráč premenil svoj nájazd a nakoniec Povfažská stratila loptu po dobrej obrane Žilinčanov. Ostávalo asi 15 sekúnd do konca. V poslednom útoku po súperovom pressingu zostala otvorená strela pre Michala Slavíka spoza trojkového oblúka, ktorý ju úspešne premenil  2 sekundy pred záverečným klaksónom. Domáci už po poslednom oddychovom čase svoju akciu úspešne nezrealizovali a tak sa nakoniec z víťazstva tešil hosťujúci celok.

V prvom rade treba vyzdvihnúť celý kolektív, ktorý v samotnom závere do bodky splnil, čo sa od neho žiadalo, bola vidieť veľká vôľa po víťazstve. Z jednotlivcov si najväčšiu pochvalu zaslúži duo z Prievidze - Adam Toráč a Filip Halmeš, ktorí potiahli žilinské družstvo aj v čase, keď sa ostatným veľmi nedarilo.

Najbližšie nás čaká už budúci víkend v sobotu Žilinské derby medzi A-čkom a B-čkom o 12:30 na ZŠ Limbová. Všetci ste pozvaní!