pridal: admin 23-5-2013
Mladší mini Majstri Slovenska!

MBK Victoria Žilina je mládežnícky klub, ktorého družstvá sa každoročne zúčastňujú záverečných turnajov majstrovstiev Slovenska.

Na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska v kategórii mladší minižiaci, ktorý sa konal v Leviciach, sa zúčastnilo 6 družstiev: M.B.K. Victoria Žilina, ŠŠK KAC Jednota Košice, ONYX Levice, BKM SPU Nitra, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a MŠK BK Žiar nad Hronom. Po lige, ktorú družstvo M.B.K. Victoria Žilina absolvovalo bez prehry, nastupovalo na majstrovstvá Slovenska s vysokými ambíciami.

Hneď prvý zápas proti družstvu MŠK BK Žiar na Hronom bol veľmi dôležitý. Tohoto súpera v lige síce porazili štyrikrát, no priebeh zápasu bol veľmi nervózny a tesný. Nakoniec chlapci zo Žiliny potvrdili rolu favorita a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 37:31. V zápase proti Košiciam dostali priestor aj chlapci z lavičky, ktorí si proti Žiaru nezahrali a súpera porazili hladko v pomere 71:15. V sobotu čakal Žilinu najťažší zápas proti zatiaľ suverénnym domácim Leviciam, ktoré ligu na západe Slovenska zvládli tiež bez prehry. Keďže tieto dve družstvá narazili na seba vôbec prvýkrát, nedalo sa predpokladať, aký bude priebeh zápasu. Chlapci zo Žiliny začali dobre, keď prvú štvrtinu vyhrali pomerom 20:14. V závere druhej štvrtiny však chlapcom došli sily a rovnako sa prejavil aj nedostatok skúseností proti silným súperom a tak polčasový výsledok skončil v prospech Levíc 36:33.

Chlapci Žiliny sa cez polčasovú prestávku zomkli a tretiu štvrtinu vyhrali 20:13. Záver poslednej štvrtiny bol však opäť nervózny. Žilina ešte minútu pred koncom zápasu viedla o 6 bodov, bojovný súper však nezložil zbrane a podarilo sa mu vyrovnať. A tak o výsledku zápasu muselo rozhodnúť v tejto kategórii veľmi zriedkavo vyskytujúce sa predĺženie. Žilinčania ho vyhrali 7:2 a tento veľmi emotívny zápas dotiahla do víťazného konca.

Chcel by som podotknúť, že chlapci oboch družstiev odohrali zápas, aký sa v tejto kategórii nevidí, za čo si obe družstvá vyslúžili veľký potlesk. Nitra a Spišská Nová Ves nemohli postavenie Žiliny ohroziť. Nitru zdolali v pomere 52:23 a Spišskú Novú Ves 62:39, pričom v oboch zápasoch dostali priestor všetci hráči, ktorý proti ťažkým súperom do hry nezasiahli.