pridal: Richie 18-10-2012
Úvodných 5 stretnutí kadetskej ligy

Po letnej prestávke náš klub po prvýkrát v svojej histórii vstúpil už do dorasteneckej ligy, konkrétne kadetov. Liga je už pre dva ročníky hráčov, konkrétne ročníky narodenia 96 a 97 + samozrejme mladší. Keďže náš klub disponuje len hráčmi ročníka 1997, nastupujeme proti súperom iba s "prvoročiakmi", pravdepodobne ako jediné družstvo v súťaži nemáme ani jedného hráča ročníka 1996, takže pre hráčov je to o to viac náročnejšie. Výsledky sú ale zatiaľ vcelku lichotivé, naše družstvo sa momentálne nachádza v strede tabuľky, na 5. mieste z 10 tímov s bilanciou 3 výhier a 2 porážok.

Academic ŽU Žilina - MBK Victoria Žilina 121:65 (68:25)

Strelci: Grísa 22, Boroň 12, Ďuriš 10, Surovčík 8, Čápek 6, Slavík 4, Ďurčík 2, Haľama 1

Žilinské derby na úvod nedopadlo veľmi dobre. Úvod zápasu sme síce chytili, ale len do nejakej 4. minúty, následne sme začali hrať veľmi zle, súper ťažil z rýchlych protiútokov a rozdiel začal narastať. Odovzdaný prístup väčšiny hráčov spôsobil až neprijateľný rozdiel medzi družstvami, medzi ktorými je rozdiel jeden rok, keďže Academic má hráčov iba ročníka 1996.

MBK Victoria Žilina - BKM Svit 74:60 (36:25)

Strelci: Boroň 18, Slavík 18, Surovčík 13, Ďurčík 11, Kuzma 10, Ďuriš 4

Po prvej výraznej prehre prišla previerka, či sme na tom až tak zle, alebo to bol len momentálny zlý výkon hráčov. Úvodnú štvrtinu sme vyhrali o 9 bodov a tento náskok sa do ďalšieho vývoja zápasu ukázal ako rozhodujúci. Súper sa párkrát dokázal dotiahnúť na dostrel, no ani raz nedorovnal a vždy sa nám podarilo od neho odthnúť, záver naši hráči takticky zvládli dobre, takže sa nekonala žiadna veľká dráma a cenné víťazstvo s ašpirantom na prvú štvorku skupiny východ bolo na svete.

MBK Victoria Žilina - MBK Liptoský Mikuláš 86:46 (39:31)

Strelci: Slavík 16, Horecký 14, Surovčík 14, Ďuriš 13, Boroň 12, Ďurčík 9, Kuzma 4, Haľama 2, Antecký 2

So súperom, s ktorým sa očakával vcelku ľahký priebeh, sa víťazstvo nerodilo do polčasu ľahko. Deravá obrana umožňovala súperovi ľahké zakončovanie, naopak, pressingová zónová obrana súpera nám robila problémy a nútila nás strielať z diaľky, kde sme boli prakticky neškodní. Po polčasových pokynoch a zlepšení obrany sme chytili úvod druhého polčasu, tak isto sa darilo ľahko skórovať spod koša, čo umožnilo v polovici tretej štvrtiny zapojiť už aj hráčov z lavičky, ktorí naďalej pokračovali v nasadenom trende a dotiahli bez problémov zápas do víťazného konca.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Victoria Žilina 73:69 (40:40)

Strelci: Čápek 16, Slavík 15, Ďurčík 14, Kuzma 13, Ďuriš 8, Horecký 2, Boroň 1

V dôležitom stretnutí pri vysokej chorobnosti hráčov sa dal očakávať vyrovnaný priebeh, čo sa aj potvrdilo. Prakticky celý zápas sme sa doťahovali, veľakrát aj viac ako 10 bodové manko. Tesne pred koncom poslednej štvrtiny sme sa dotiahli až na dva body s loptou v držaní, bohužiaľ, nepodarilo sa skórovať, naopak, súper sa presadil z čiary trestného hodu... V zápase nás okrem toho limitovala nízka úspešnosť streľby + veľa zbytočných faulov, čo sa nám vypomstilo vo vyfaulovaní dvoch kľúčových hráčov.

MŠK BK Žiar nad Hronom - MBK Victoria Žilina 49:88 (27:38)

Strelci: Ďurčík 23, Ďuriš 18, Slavík 18, Kuzma 15, Čápek 12, Horecký 2

Zápas, kde sa dal očakávať tiež vyrovnaný priebeh stretnutia, avšak súper nebol až na takej technickej úrovni, ako hráči Banskej Bystrice. Už od úvodu sa nám podarilo získať náskok, ktorý narástol až na 15 bodov v druhej štvrtine, súper sa však rýchlo dotiahol, takže sme mohli byť ešte vďačný za polčasový 9-bodový náskok. Cez polčas sme si povedali, kde sme najviac chybovali v obrane, no bohužiaľ, hneď na úvod sa nám vôbec spomínané chyby nedarilo eliminovať, súper sa dotiahol až na stav 43:43, po ktorok sme zvládli dať 4 rýchle body, na čo si Žiarčania zbrali oddychový čas, ktorý nám veľmi pomohol. Opäť sme si povedali pokyny, ako eliminovať ich kľúčového hráča, čo sa konečne podarilo a od stavu 43:43 sme následujúcich 17. minút, aj vďaka zlepšenej streľbe, vyhrali v pomere 35:6, čo nám zabezpečilo hladké víťazsvo a udržali sme si tým postupové ambície.

Ako už bolo v článku spomenuté, radi by sme postúpili medzi najlepších 8 celkov na Slovensku, kde by sme mali možnosť odohrať ďalších 14 kvalitných stretnutí. To ale vyžaduje skončiť v skupine východ do 4. miesta z 10. Prehra v Banskej Bystrici tento postup trošku skomplikovala, no určite neznemožnila. Najbližšie hrajú kadeti doma už túto sobotu (20. 10. 2012) o 15:30 proti Michalovciam, kde sa očakáva výhra, no nemožno podceniť v tejto súťaži už žiadneho súpera, takže opäť nás čaká náročná úloha. V nedeľu sa budeme snažiť o získanie víťazstva proti favorizovaným Košiciam, ktoré by nám mohlo napomôcť k naplneniu nášho postupového sna. V nedeľu sa hrá o 10:00. V oba hracie dni ste srdečne pozvaní! Tešíme sa na stretnutie s vami v telocvični ZŠ Limbová!!!