pridal: Richie 30-4-2012
Bude tohtoročná sezóna tak úspešná ako minulá?

Pomaly sa končia dlhodobé súťaže a na rad prichádzajú Majstrovstvá SR. Budeme aj tento rok sláviť rovnaký úspech ako minulý, kde sa nám podarilo získať 3 prvenstvá a 2-krát druhé miesto?

 

Začneme od najmenších. Naši ml. minižiaci si v súťaži počínali veľmi dobre, doposiaľ nenašli premožiteľa v regionálnej súťaži, preto sa od nich dá očakávať, že už v premierovej sezóne zistia, ako to vyzerá stáť na najvyššom stupienku. No vzhľadom na to, že nepoznáme súperov zo zvyšných dvoch oblastí, tak to nemusí platiť, ale keďže žilinčania mali suverénne výsledky, dá sa takmer s určitosťou povedať, že stupne víťazov ich neminú.

 

St. minižiaci už tak suverénne nepôsobili a počas dlhodobej súťaže našli dvoch premožiteľov - dvakrát Považskú Bystricu a raz Žiar nad Hronom. No aj napriek tomu sa stali víťazmi dlhodobej časti s tromi prehrami na konte. No na Majstrovstvách Slovenska to nebudú mať jednoduché a budú sa musieť pobiť o svoje šťastie. Tu je všetko otvorené, ťažko tipovať umiestnenie, veríme však, že nejakú tú medailu získame.

 

V mladších žiakoch sme mali v regionálnej súťaži až dve želiezka v ohni, no postupuje len jedno z nich, aj to až z druhého miesta. Jasným favoritom celého turnaja tu je Prievidza, ktorá hrá navyše doma a v dlhodobej súťaži si poradila s oboma našimi celkami. Okrem toho sa určite bude v dobrom svetle chcieť ukázať aj SNV, ktorá má taktiež kvalitné družstvo. No netreba zabudnúť ani na ostatných. Tu bude finálový turnaj veľmi otvorený.

 

V žiackej kategórii sa už dlhé roky nič nemení, bohužiaľ je to asi najmenej kvalitná súťaž zo všetkých. Opäť postupujú na majstrovstvá oba naše celky. Zatiaľ sme mali vždy obe družstvá na pozícii Majster a Vicemajster. Bude to tak aj tento rok? Uvidíme, družstvá sa nevideli rok a vtedy to bolo dosť zamotané,  takže môže niekto prekvapiť, no veríme, že aj tento rok sa tradícia nebude meniť, a prvé miesto tam bude.

 

St. žiaci skončili po celoslovenskej súťaži na druhom mieste s 2 prehrami, zhodne spolu so SNV a Levicami, kde rozhodovali vzájomné zápasy o konečnom umiestnení. Štvrtá skončila PB a tieto celky aj postupujú na Majstrovstvá. Outsiderom je PB, ktorá neporazila ani jedno z prvých troch tímov, no mala s nimi pár zaujímavých výsledkov, takže s ňou učite treba počítať. Medzi SNV, Levicami a Žilinou rozhodne asi aktuálna forma. Mierne favorizujem SNV, no Levičania to s nimi v závere na ich palubovke zvládli a Žilina mala tiež teraz v závere súťaže pekné výsledky, takže v boji o prvé miesto to bude určite veľmi zaujímavé, šance majú všetky družstvá.ch v

 

stziaci_msr_promo

 

 

 


image
image
6.5.
U19: Žilina - Košice
89:71
5.5.
U19: Žilina - Michalovce
97:66
17.3.
U15: Žilina - Bánovce nad Bebravou
57:59
25.2.
U17: Žilina - Sereď
66:80
24.2.
U14: Žilina - Žiar n. Hronom
55:46
24.2.
U14: Žilina - Žiar n. Hronom
57:61
24.2.
U17: Žilina - Nitra
61:78
17.2.
U11: Žilina - Lučenec
91:10
image
image
image
image