pridal: Richie 19-2-2012
Víťazná šnúra st. žiakov pokračuje...

St. žiaci mali na programe po víkende vo Svite a Lipt. Mikuláši hneď ďalšie dva týždne po sebe najskôr doma a von zápasy dvojičky proti Považskej Bystrici, následne doma proti Seredi (Prievidza nedocestovala kvôli chorobe). Tento víkend v sobotu Komárno a dnes (t.j. v nedeľu) proti Leviciam začala séria troch náročných zápasov. Žilinčania si v tomto náročnom programe zatiaľ počínajú veľmi dobre, od zápasu v SNV ťahajú sériu víťazstiev. Nasleduje súhrn zápasov.

BK IMC Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina 62:65 (8:17, 20:43, 37:53)

Štvrtiny: 8:17, 12:26, 17:10, 25:12

Strelci: Grísa 13, Kuzma 12, Čápek 10, Surovčík 8, Slavík 6, Horecký 6, Ďuriš 6, Ďurčík 4

Priebeh:

Zápas začali Žilinčania veľmi dobre, v útoku sa veľmi dobre presadzovali a tiež aj predvádzali výbornú obranu, čo súpera dosť zakočilo a do konca polčasu nekládol prakticky žiadny odpor. Druhý polčas mal ale úplne opačný priebeh ako prvý. Považania sa chytili strelecky, následne aj herne, zvýšenou aktivitou hostí nútili k chybám. Pár sekúnd pred koncom žilinčania nezmyselnou strelou stratili loptu a inkasovali kôš s faulom. Stav bol 62:63, vtedy domáci zahodili svoj prvý!!! (strielali 15 TH) trestný hod, po úspešnom doskoku a vytiahnutej obrane sa žilinčanom podarilo dosiahnúť jednoduchý koš a ubrániť trojkovú strelu a tak aj tesné víťazstvo u súpera.

MBK Victoria Žilina - BK IMC Považská Bystrica 71:40 (7:10, 21:29, 38:34)

Štvrtiny: 7:10, 14:19, 17:5, 31:6

Strelci: Grísa 14, Slavík 14, Ďuriš 10, Kuzma 9, Surovčík 7, Ďurčík 7, Horecký 6, Čápek 2, Antecký 2

Priebeh:

Na ďalší deň sa hralo v Žiline, úvod zápasu sa niesol v rozpačitom duchu s množstvom nepresností. Trošku navrch mali predsa len hostia, ktorí si na polčas získali celkom sľubný náskok 8 bodov. Po výmene strán ale domáci zlepšili aj útočnú hru, po tretej štvrtine získali mierný náskok a veľmi dobrým vstupom do poslednej štvrtiny sme sa rýchlo odpútali od súpera, ktorý nakoniec prehral vzhľadom na priebeh zápasu až príliš veľkým rozdielom.

MBK Victoria Žilina - Lokomotíva Sereď 87:50 (13:7, 39:19, 66:32)

Štvrtiny: 13:7, 26:12, 27:13, 21:18

Strelci: Surovčík 17, Ďuriš 14, Grísa 12, Kuzma 12, Slavík 8, Grega 8, Ďurčík 8, Čápek 6, Boroň 2

Priebeh:

Do zápasu Žilinčania vstúpili ako favoriti, no priebeh prvej štvrtiny tomu veľmi nenasvedčoval. Súper zo Serede ale zvládol klásť odpor len v prvej štvrtine, po druhej už bolo rozhodnuté a zápas sa len dohrával.

MBK Victoria Žilina - BO Klokani Komárno 91:37 (15:10, 42:12, 64:28)

Štvrtiny: 15:10, 27:2, 22:16, 27:9

Strelci: Ďuriš 21, Slavík 18, Surovčík 15, Grísa 9, Horecký 6, Boroň 6, Antecký 6, Ďurčík 6, Grega 4

Priebeh:

Komárno až do 7. minúty vyhrávalo 4:6, to bolo ale z ich strany všetko. Žilinčania sa postupne rozbehli a zápas bez akýchkoľvek problémov dotiahli do víťazného konca.

MBK Victoria Žilina - Basketbal Levice 73:49 (16:14, 27:28, 45:35)

Štvrtiny: 16:14, 11:14, 18:7, 28:14

Strelci: Slavík 21, Surovčík 16, Grísa 14, Kuzma 8, Ďurčík 8, Ďuriš 4, Grega 2

Priebeh:

Po víťazstve Levíc nad SNV sa otvorili možnosti všetkým trom tímom (LV, ZA, SNV) bojovať o prvé miesto v dlhodobej súťaži. Preto sa dal očakávať náročný súboj a tak tomu aj bolo.

Súper z Levíc začal aktívnejšie, no žilinčania pomerne rýchlo kontrovali. Prakticky celý prvý polčas sa vedenie streidavo prevalovalo z jednej strany na druhú, nikto si nevytvoril výraznejší náskok. V prvom polčase Levičania dobre bránili a presadzovali sa aj vďaka chybám v obrane, keď domáci zle riešili obranu na slabej strane a clony súpera. Po polčasovej prestávke žilinčania zvýšili intenzitu a bojovnosť v obrane, donútili súpera k chybám a postupne svoj náskok zvyšovali po rýchlych portiútokoch a rozumnej hre v postupnom útoku. Najväčší zlom nastal medzi 27. minútou až 32. minútou. Tento úsek domáci prakticky nechybovali ani v útoku ani v obrane a stav sa vyšplhal z 34:35  na 53:36 (šnúra 19:1). Rozdiel narastal aj naďalej až do 38. minúty, kde žilinčania vyhrávali najvyšším rozdielom o 27 bodov. Následne znížená koncentrácia a dochádzanie síl spôsobilo, že súper sa už v samotnom závere trošku dostal z krízy, no o zápase bolo rozhodnuté. Žilina si ustrážila dôležité víťazstvo v boji o prvé miesto.

O týždeň v nedeľu je na pláne dohrávka s Prievidzou a o dva týždne Žilina hostí súperov z Košíc a Spišskej Novej Vsi, s ktorou pravdepodobne, ak inde Žilinčania nezaváhajú, pôjde o súboj o prvé miesto na konci dlhodobej súťaže. Všetci ste srdečne vítaní! Tešíme sa na Vašu podporu!