pridal: Richie 13-12-2011
St. žiaci si z východu priniesli jedno víťazstvo

V sobotu a nedeľu pokračovala nadstavbová časť ligy starších žiakov. Naši Žilinčania opäť cestovali k súperom, ktorí pomýšlajú na postup na Majstrovstvká Slovenska, tentokrát ale smerovali na východ do Spišskej Novej Vsi a Košíc.

AC LB 04 Spišská Nová Ves - MBK Victoria Žilina 96:77 (20:18, 42:32, 69:49)

Štvrtiny: 20:18, 22:14, 27:17, 27:28

Strelci: Surovčík 14, Grísa 14, Slavík 12, Kuzma 10, Ďuriš 8, Zachar 7, Boroň 6, Čápek 4, Grega 2

Priebeh: Žilinčania vstúpili do zápasu veľmi dobre, ujali sa vedenia 2:5, súper ale rýchlo kontroval a nekompromisne trestal chyby hostí. Skóre sa otočilo na 16:9. Po oddychovom čase ale hostia zlepšili hru, boli efektívnejší a šnúrou 0:9 otočili stav na 16:18. Potom ale prišla druhá štvrtina, kde Žilina doplácala na nepresnú streľbu spod koša a rýchle protiútoky súpera, ktorý razom šnúrou 19:0 (!!!) odskočil na rozdiel 15 bodov (33:18). Potom sa hostia už chytili a tesne pred záverom polčasu sa im ešte podarilo stiahnúť ešte na jednociferný bodový rozdiel (40:32). Po otočení košov Žilinčania dokázali držať krok so Spišiakmi do 26. minúty. (53:45) Potom ale prišli opäť hluché minúty nepresností, čo súper nekompromisne potrestal a za 3 a pol minúty zvýšil svoje vedenie na nelichotivý rozdiel 20 bodov (69:49). Aj napriek snahe sa ešte dotiahnúť, skúsení domáci už svoje vedenie bez problémov udržali a zaslúžene zvíťazili. Žilinčania ale podali veľmi slušný výkon, mrzieť ich možu najmä pasáže, kde zbytočne chybovali v rozohávke a darovali tak súperovi ľahké body. To ich možno stálo šancu, zabojovať o zaujímavejší výsledok.

Juniorbasket Košice - MBK Victoria Žilina 53:72 (8:17, 19:36, 39:52)

Štvrtiny: 8:17, 11:19, 20:16, 14:20

Strelci: Grísa 16, Ďuriš 14, Slavík 12, Surovčík 10, Zachar 5, Kuzma 4, Grega 4, Čápek 3, Matuš 2, Boroň 2

Priebeh: V nedeľu Žilinčanov čakal rovnako náročný zápas, pretože Košice začali podávať výborné výsledky, v nadstavbovej časti dovtedy neprehrali (3 výhry, 0 prehier) a tak sa dal očakávať dosť vyrovnaný priebeh. Opäť hostia mali dobrý vstup do zápasu, kvalitnou nátlakovou obranou od polovice ihriska donútili súpera k chybám. Podobný priebeh mala aj druhá štvrtina, súper z Košíc boli ako v "kŕči" a do polčasu sa z neho nedokázal dostať. Polčas skončil rozdielom 17 bodov a to sa ukázalo v nasledujúcom priebehu ako kľúčový fakt. Košičania zlepšili hru v druhom polčase, žilinčania naopak poľavili v koncentrácii v obrane, avšak bodový rozdiel už nikdy nebol menší ako dvojciferný (asi 3krát sa domáci dotiahli na rozdiel 11 bodov), vždy, keď sa Košičania začali doťahovať, hostia zabrali a tak si zaslúžene odniesli opäť cenné víťazstvo u silného súpera.

Po prvých 4 kolách majú naši st. žiaci bilanciu 3 výhry a 1 prehru, aktuálne sú na piatom mieste. Treba však uvážiť, že z tých 4 zápasov odohrali 3 so súpermi, ktorí kandidujú na postup na M-SR a momentálne dvaja z nich sú len o skóre pred nimi a to Levice a Košice, tretí jasne dominuje bez prehry na prvom mieste (SNV), Prievidza na štvrtej priečke sa zatiaľ nestretla s nikým z prvej pätice. (1. SNV - 4V 0P, 2. Levice - 3V 1P, 3. Košice - 3V 1P 4. Prievidza - 3V 1P, 5. ŽILINA - 3V 1P...). Žilinčania teda odštartovali súťaž veľmi dobre, teraz nasleduje dlhšia prestávka na 4 týždne po ktorej hráčov Victorie čaká už trošku lepší program - 7. a 8. januára ich čakajú súperi z Bratislavy a Senca, navyše doma, kde opäť očakávame plný bodový zisk. Držte nám palce!