pridal: Richie 27-11-2011
Úvodné kolá nadstavbovej časti st. žiakov úspešne zvládnuté

Po úvodnej časti, v ktorej sa naši st. žiaci v skupine východ umiestnili na 2. mieste s 9 vítazstvami a 3 prehrami, keď okrem prehier proti SNV ešte podľahli po nevýraznom výkone aj vo Svite, pokračuje žiacka liga nadstavbovou časťou, do ktorej postúpilo 12 najlepších celkov na Slovensku. V sobotu si Žilinčania zmerali sily s domácimi Levicami, ktoré mali doma jednoznačné ambície na víťazstvo a v nedeľu u súpera z Komárna. V oboch prípadoch si Žilinčania počínali veľmi dobre, najmä v druhých polčasoch, v ktorých otočili oba nepriaznivé stavy a tak si z náročného dvojkola priniesli domov dve výhry!

Basketbal Levice - MBK Victoria Žilina 65:73 (28:12, 46:31, 53:46)

Štvrtiny: 28:12, 18:19, 7:15, 12:27

Strelci Žiliny: Slavík 16, Grísa 13, Kuzma 11, Ďuriš 9, Ďurčík 8, Čápek 7, Surovčík 6, Boroň 3

Priebeh:

Úvod zápasu bol ovplyvnený aj skorým začiatkom zápasu a dlhším cestovaním. Levičania doma začali veľmi aktívne a v priebehu celej prvej štvrtiny pravidelne zvyšovali svoj náskok, najmä po chybách hostí po rýchlych protiútokoch. Druhú štvrtinu začali Žilinčania lepšie a po 2 minútach stiahli rozdiel na 8 bodov. Potom ale, akoby im opäť "došiel dych" a súper do polčasu postupne upravil svoj náskok na 15 bodov. Po polčase sa ale hráči Victorie už zmobilizovali a postupne začali ukrajovať z náskoku súpera, viac ako polovicu už do konca tretej štvrtiny. Žilinčania sa prvýkrát ujali vedenia v 38. minúte, súper sa už nedokázal pozviechať, a žilinčania najmä veľmi dobrými trestnými hodmi v závere zápasu natiahli svoj náskok až na konečných 8 bodov a zaslúžene zvíťazili. Víťastvo je o to cennejšie, že bolo na pôde adepta na postup na M-SR.

Klokani Komárno - MBK Victoria Žilina 67:99 (24:16, 36:34, 47:68)

Štvrtiny: 24:16, 12:18, 11:34, 20:31

Strelci Žiliny: Grísa 19, Slavík 18, Surovčík 16,  Ďuriš 13, Čápek 10, Kuzma 6, Boroň 6, Matuš 6, Ďurčík 3, Grega 2

Priebeh:

Na druhý zápas sa očakával kľudnejší priebeh, lenže opak bol pravdou. Opäť, priam identicky Žilinčania začali veľmi pasívne, s veľlkými chybami v obrane a individuálnou hrou v útoku súper poľahky zvládol prvú štvrtinu v pomere 24:16. Nástup do druhej štvrtiny bol opäť raketový, rýchlymi troma košmi sa hosťom podarilo stiahnúť na rozdiel 2 bodov, ale potom opäť prišiel útlm, striedanie lepších úsekov s horšími a rozdiel v skóre vydržal nezmenený do polčasu. Polčasová prestávka padla vhod, Žilinčania sa ukľudnili a v tretej štvrtine spravili rozhodujúci náskok, ktorý až do konca zápasu bez problémov nie len udržali, ale ešte aj zvýšili.

O dva týždne st. žiaci cestujú opäť k majstrovi zo SNV a do Košíc, kde ich opäť čakajú veľmi náročné zápasy, tak držte palce!