pridal: Richie 23-10-2011
Prehľad súťaže st. žiakov

Pred týždňom sa skončila úvodná časť skupiny východ v súťaži st. žiakov, v ktorej štartuje aj naše družstvo.

Väčšina družstiev odohrala 7 stretnutí - každý s každým raz + 2 zápasy v dvojičke (doma-vonku) - okrem Lipt. Mikuláša, ktorý ich odohral 6 (nemá dvojičku). Postupový kľúč je nasledovný: Postupuje 6 zo 7 družstiev zo skupiny východ a rovnako aj z skupiy západ. Družstvá, ktoré postúpia hrajú v dlhodobej celoslovenskej súťaži, z nich 4 najlešie postpujú na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska.

Na čele tabuľky zatiaľ dominuje družsto SNV, ktoré ako jediné zo všetkých na Slovensku zatiaľ neprehralo. Za nimi následujú práve naši Žilinčania, ktorí majú jedinú prehru už so spomínaným družstvom SNV, kde súper už v úvode zápasu získal rozhodujúci náskok (24:5). Žilinčania sa ešte raz na konci tretej štvrtiny dotiahli na 3 body, ale to bolo všetko, náročné doťahovanie stavu stálo veľa síl a skúsený súper už víťastvo nepustil. Vo zvyšných zápasoch si počínali veľmi dobre, tak isto zvládli aj náročné duely zo súperom z dvojičky - Považsou Bystricou, ktorý nastúpila v počte 7 hráčov. Prvý zápas bol jasný už od začiatku, hráči PB nekládli takmer žiadny odpor, no na ďalší deň to bolo na ihrisku úplne iné družstvo a o výsledok sa bojovalo do posledných minút. Považská Bystrica je momentálne na treťom mieste, štvrté sú Košice, ktoré podávajú solídne výkony, no proti žilinčanom vyhoreli už v prvom polčase, ktorý prehrali v pomere 53:6. Na konci tabuľy sú družstvá Lipt. Mikuláša a Rožňavy, v ich vzájomnom stretnúti dokázal jasne vyhrať Lipt. Mikuláš, čím si otvoril dvierka k postupu. Rožňava je zatiaľ bez výhry.